W Pajęcznie 31 marca 2019 r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu Pajęczańskiego w Halowej Piłce Nożnej chłopców do lat 13 o puchar Starosty Pajęczańskiego.

W zawodach wzięły udział 4 drużyny LKS Zawisza Pajęczno, LKS Czarni Rząśnia, GLKS Strzelce Wielkie oraz AS Sulmierzyce.
Rywalizacja toczyła się systemem każdy z każdym. Po rozegraniu wszystkich meczy na pierwszym miejscu uplasowała się drużyna Zawiszy Pajęczno, drugie miejsce zajął zespół Czarnych Rząśnia, trzecie miejsce zajęła drużyna AS Sulmierzyce, czwarte GLKS Strzelce Wielkie.

Czarni Rząśnia zajęli drugie miejsce z powodu gorszego bilansu strzelonych bramek, byli jedynym zespołem, który nie stracił w turnieju bramki – mimo to musiał uznać wyższość Zawiszy Pajęczno – zespołu, który był bardziej skuteczniejszy.
Organizator wyróżnił również indywidualnie najlepszego zawodnika, najlepszego strzelca oraz najlepszego bramkarza.
I tak najlepszym zawodnikiem został Krystian Kwaśnik z Zawiszy, najlepszym strzelcem jego brat bliźniak Huber Kwaśnik również z Zawiszy, natomiast najlepszym bramkarzem wybrano Miłosza Siedlarka z zespołu Czarnych Rząśnia.
Chcielibyśmy zaznaczyć, iż bracia Kwaśnik to mieszkańcy naszej gminy dokładnie Białej lecz zdecydowali się reprezentować barwy Zawiszy Pajęczno.

Tekst i zdjęcia: Michał Krawczyk.