W ubiegłą niedzielę 1 czerwca 2014 r. na kompleksie sportowo – rekreacyjnym w Rząśni odbył się Letni Piknik Rodzinny zorganizowany przez Gminę Rząśnia i współfinansowany ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w kwocie 25 000 zł, uzyskanych za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Kraina Wielkiego Łuku Warty” do której należy gmina Rząśnia.

Piknik obfitował w wiele atrakcyjnych wydarzeń, m. in. rozgrywany od wczesnych godzin porannych turniej Grand Prix Gminy Rząśnia plażowej piłki siatkowej dziewcząt oraz, już po oficjalnym rozpoczęciu, od godz. 14 zawody sportowe z nagrodami, m. in. biegi krótkodystansowe, skok w dal, rzut kulą, rzut oszczepem, bieg w workach, rzut woreczkiem do celu czy przeciąganie liny.

Piknik oficjalnie rozpoczął Wójt Gminy Rząśnia Tomasz Stolarczyk, przede wszystkim zapraszając do wspólnej zabawy, ale również wspominając zaangażowanie wielu osób w jego organizację, podkreślając fakt, iż odbywa on w takiej formie i na tak atrakcyjnym obiekcie przede wszystkim dzięki pozyskanym, nie tylko na sam Piknik ale również na budowę niedawno oddanego kompleksu sportowo rekreacyjnego środkom finansowym. Przypomnijmy, iż Piknik odbył się na niedawno oddanym do użytku kompleksie sportowo – rekreacyjnym, którego budowę współfinansowano ze środków Unii Europejskiej tj. z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Budowa całości kosztowała 3 308 064,44 zł z czego dofinansowanie to ponad 490 000,00 zł. Część kosztów, w wysokości niemal 600 tys. zł pokryto również ze środków uzyskanych z Ministerstwa Sportu  i Turystyki.

Każda z rozgrywanych dyscyplin wzbudzała ogromne emocje, szczególnie wśród najmłodszych uczestników zmagań, a Ich rodzice okazywali niemałe zaangażowanie we współzawodnictwie wraz ze swoimi pociechami.  Podkreślenia wymaga fakt, iż każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal, a za miejsca 1-6 w każdej z dyscyplin poszczególni zawodnicy zostali nagrodzeni atrakcyjnymi nagrodami. Były to m. in. namioty, deskorolki, plecaki, piłki, zestawy do gry w badmintona i pin ponga . Przy liczbie uczestników przekraczającej 200 osób same gratulacje i wręczanie przez Wójta Gminy Tomasza Stolarczyka nagród trwało dłuższy czas.

W czasie trwania zawodów na scenie wszyscy mieszkańcy, a przede wszystkim dzieciaki, mogli oglądać prowadzony w profesjonalny sposób spektakl ”Właśnie leci show dla dzieci” w którym główne role grali, oprócz zapraszanych na estradę Uczestników aktorzy teatru „MAŁGO” z Częstochowy. Zaraz po nich mogliśmy po raz kolejny posłuchać występu Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Rząśnia.

Podczas pikniku każdemu z Uczestników zapewniono ciepły darmowy posiłek (zapiekanki, kiełbaski i kaszanka z grilla, napoje), a ci najmłodsi całkowicie za darmo mogli skorzystać z zabawy na popularnych „dmuchańcach”.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Pikniku. Powspominajmy te rodzinne chwile z nadzieją na podobne spotkanie za rok.