Z wielką przyjemnością informujemy, iż uczennica Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego w Rząśni, Milena Pluta, zajęła I miejsce w IV edycji Powiatowego Konkursu Fotograficznego pod tytułem „Ocalić od zapomnienia przydrożną kapliczkę” w kategorii „Szkoły podstawowe i gimnazja” – gratulujemy!

Prace uczestników konkursu oceniało jury w składzie:  Wojciech Beśka, Grzegorz Boroń, Michał Grajoszek. Tegoroczny cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Napłynęły łącznie 152 fotografie w tym 124 w kategorii szkoły podstawowe i gimnazja i 28 w kategorii szkoły ponadgimnazjalne i dorośli. W konkursie wzięło udział 57 osób.

Fotografie wykonane przez uczestników konkursu posłużyły do przygotowania prezentacji zatytułowanej „Kapliczki i krzyże przydrożne jako element krajobrazu powiatu pajęczańskiego” i opracowania typologii kapliczek występujących w naszym powiecie. Podział opierający się na usytuowaniu pozwala wydzielić kapliczki: słupowe, nadrzewne i nadziemne, natomiast biorąc pod uwagę ich budowę wyróżnia się kapliczki: szafkowe, domkowe, wnękowe, brogowe i krzyżo- kapliczki.

Wystawę pokonkursową można oglądać w sali muzealnej Regionalnego Centrum Kultury i Turystyki z/s w Działoszynie do 9 grudnia 2012 roku. Serdecznie zapraszamy!

Poniżej wypowiedź laureatki dla Radia Ziemi Wieluńskiej:

[ca_audio url=”https://www.rzasnia.pl/www/nagrania/rzw_konkurs_foto.mp3″ width=”500″ height=”27″ css_class=”codeart-google-mp3-player”]