Szanowni Pacjenci,

w związku z uporczywym pojawianiem się nieprawdziwej informacji, że Ośrodek jest zamknięty a lekarze „siedzą w domu” i „leczą przez telefon” informujemy, że:
– lekarze przyjmują pacjentów na miejscu, w Ośrodku, codziennie w godz. 8:00 – 18:00,
– każda wizyta w Ośrodku (z wyjątkiem sytuacji nagłych, zagrażających życiu) jest poprzedzona konsultacją telefoniczną. Podczas takiej konsultacji lekarz decyduje, czy dany pacjent powinien być zbadany na miejscu, czy też nie (część pacjentów potrzebuje przedłużenia recept, skierowania do specjalisty, czy na badania diagnostyczne lub na testy COVID),
– Pacjenci, którzy wymagają badania fizykalnego są wyznaczani na konkretne godziny, żeby nie musieli czekać w kolejce na zewnątrz.

W naszej poczekalni może znajdować się nie więcej niż 2 – 3 pacjentów. Mamy coraz więcej pacjentów na kwarantannie i w izolacji, zakażonych COVID. Zdarza się, że pacjent w rozmowie telefonicznej z lekarzem celowo zataja objawy COVID, bo potrzebuje np. badania USG, a nie wierzy w koronawirusa, a po kilku dniach dostajemy informację, że pacjent był zakażony. To jest niestety przykład z życia wzięty. Na szczęście personel jest odpowiednio zabezpieczony a Ośrodek dezynfekowany.

Otwarcie drzwi i wpuszczenie wszystkich do poczekalni nie jest w obecnych warunkach możliwe i dozwolone, zgodnie ze standardami NFZ.

Prosimy o odpowiedzialne wypowiedzi i zachowania. Pandemia ciągle się rozwija i w tej chwili jedynie przestrzeganie reżimu epidemiologicznego może ją powstrzymać.

P. S. Wizyty u lekarzy specjalistów (ginekolodzy, laryngolog, urolog, ortopeda) oraz zabiegi rehabilitacyjne odbywają się normalnie. Pacjenci, po przeprowadzeniu wywiadu w kierunku zakażenia COVID, wyznaczani są na godziny.

Gminny Ośrodek Zdrowia w Rząśni