2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Jego cel to propagowanie wiedzy na ten temat. Nasz Zespół Szkolno – Przedszkolny również włączył się w akcję, jako znak solidarności z osobami z autyzmem.

Z uwagi na to, że w tym roku dzień przypadł w niedzielę, wydarzenie obchodziliśmy trzeciego kwietnia. Tego dnia w szkole uczniowie i nauczyciele ubrali się na niebiesko. W budynku szkoły i drzwiach zawisły niebieskie motyle oraz informacje uświadamiające czym jest autyzm i jak wyjątkowe są osoby mające go.Na lekcjach wychowawczych odbyła się projekcja filmu, takiego jak: „Amazing things happen”. Poza tym nauczyciele prowadzili rozmowę z uczniami podczas której starali się przekazać najważniejsze informacje dotyczące autyzmu oraz przedstawić atuty osób, które borykają się z nim na co dzień.

Uczniowie Naszej szkoły oraz przedszkolaki wzięli udział w akcji ,, Jesteśmy z Wami niebieskimi motylami”! – utworzyli ogromnego motyla na znak wsparcia osób z autyzm oraz podczas zajęć lekcyjnych utworzyli wspólną kolorowankę o danej tematyce. Ponadto Nasza Szkolna Biblioteka również bierze udział w akcji – ,, Kwiecień miesiąc świadomości autyzmu”. W grupie sześciolatków czytana jest bajka o tematyce terapeutycznej, mająca na celu uświadomić najmłodszych czym jest autyzm. Bajka ma tytuł ,, Kosmita”.

Tekst i zdjęcia: Zespół Szkolno – Przedszkolny im. Jana Pawła II w Rząśni.