Jeszcze w ubiegłym tygodniu najdroższe Panie z naszej gminy rozpoczęły świętowanie Dnia Kobiet. Okolice ósmego marca są doskonałą okazją do wspólnego obchodzenia tego najważniejszego kobiecego święta. Dlatego też Kobiety skupione odpowiednio przy Kole Gospodyń Wiejskich „Rekle nasza mała ojczyzna” i Panie z Żar i Będkowa zamierzające w najbliższym czasie również zawiązać swoje stowarzyszenie, postanowiły spotkać się i wspólnie bawić z tej okazji.

I tak, w piątek 1 marca w Świetlicy w Reklach kilkadziesiąt Pań – nie tylko z Rekiel, ale i z miejscowości ościennych uczciło Dzień Kobiet. Podobnie w Świetlicy w Będkowie, w sobotę 2 marca – Panie przede wszystkim z Będkowa i Żar spotkały się na wspólnej uroczystości.

Oba te miejsca z kwiatami i upominkami odwiedził Wójt Gminy Rząśnia Tomasz Stolarczyk chcąc tym samym podkreślić rolę Kobiet w naszym życiu, Ich zaradność, pracowitość i znaczenie dla lokalnej społeczności. Obu grupom złożył też najserdeczniejsze życzenia zdrowia i spełniania marzeń oraz samych sukcesów z okazji Dnia Kobiet.

Drogie Panie. Dziękujemy Wam za to, że jesteście!