Gminna Biblioteka Publiczna w Rząśni, Filia w Kodraniu w dniu 31 maja 2024 r. zorganizowała Dzień Dziecka. Plac wokół Biblioteki wypełnił się śmiechem i energią dzieci, które przyszły, by cieszyć się mnóstwem atrakcji przygotowanych specjalnie dla nich.

Dużym zainteresowaniem najmłodszych cieszył się kącik artystyczny, gdzie można było pomalować sobie buźkę i zrobić brokatowy tatuaż. Tego dnia przednią zabawę dla naszych milusińskich zapewnili druhowie strażacy z OSP Broszęcin i OSP KSRG Rząśnia, którzy przybyli na nasze zaproszenie i przygotowali szereg atrakcji m.in. pokaz wozu strażackiego, sprzętu hydraulicznego, który zawierał tajniki ratownictwa technicznego oraz zabawy z wodą.

Wśród atrakcji była także dmuchana zjeżdżalnia oblegana przez dzieci, które mogły skakać, biegać i bawić się do woli. Były gry i zabawy na wesoło m.in. mega bańki mydlane, kolorowe proszki holi, przeciąganie liny, malowanie na streczu farbami oraz chusta animacyjna i balony. Różnokolorowe proszki holi unosiły się tęczową chmurą nad tłumem uczestników. Na dzieci czekał przygotowany słodki poczęstunek i tak bardzo uwielbiane lody.

Cieszy nas ogromna frekwencja, która przekroczyła nasze najśmielsze oczekiwania.

Dziękujemy za przybycie Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Rząśni Joannie Konieczko, Panu Radnemu Sylwestrowi Sobczakowi, Pani Sołtys Urszuli Plucie, OSP Broszęcin i OSP KSRG Rząśnia. Szczególne podziękowania dla Pana Radnego za ufundowanie dmuchańca, a Pani Sołtys za ufundowanie słodkości.

To był naprawdę wyjątkowy dzień zorganizowany z myślą o dzieciach ale z pewnością tego dnia również dorośli odnaleźli w sobie pierwiastek dziecięcej radości.

Tekst i zdjęcia: Gminna Biblioteka Publiczna w Rząśni, Filia w Kodraniu.