We wtorek 23 stycznia 2024 r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym im. Jana Pawła II w Rząśni odbyła się uroczystość z okazji Święta Babci i Dziadka. Babcia i Dziadek to dwie bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego w tym szczególnym dniu również dzieci o Nich pamiętały i przygotowały z tej okazji okolicznościowe przedstawienie.

Licznie przybyli goście zasiedli przy przygotowanych dla nich stołach i z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie występu swoich wnucząt. Na twarzach dzieci widać było ogromną radość oraz skupienie.

Uczestników spotkania przywitali: Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Rząśni Damian Mikołajczyk oraz Wójt Gminy Rząśnia Tomasz Stolarczyk – gościem uroczystości był również Przewodniczący Rady Gminy Rząśnia Jarosław Popławski oraz Pani Irena Wydmuch Starszy Wizytator Kuratorium Oświaty w Łodzi. Po tym przyszedł czas na przygotowany przez dzieci wraz ze swymi wychowawcami piękny, wykonany w barwnej scenerii, program artystyczny. Bardzo miłym akcentem na sam koniec uroczystości był koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Rząśnia pod kierownictwem kapelmistrza Kamila Kołatka. Następnie dzieci wraz z Babciami oraz Dziadkami zostali zaproszeni na przygotowany z tej okazji słodki poczęstunek. Nie zabrakło również drobnych prezentów dla obchodzących tego dnia swoje święto.

Wszyscy dziadkowie z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek oraz podziękować dziadkom za cierpliwość, zrozumienie i opiekę, a przede wszystkim za czas, który zawsze mają dla swoich wnuków. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen radości oraz dumy. Szczęśliwe i uśmiechnięte twarze Babć i Dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

Zdjęcia: Szymon Cebula.