Druga połowa wakacji w Kodraniu

Wakacje to najbardziej magiczny i tajemniczy czas w całym roku. Odpoczywamy, a zarazem przeżywamy niesamowite i pamiętne chwile. O takie chwile zadbali  Gminny Dom Kultury oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Rząśni, Filia w Kodraniu, przygotowując ofertę letnich zajęć. Czas niestety nieubłaganie upływa i tak dotarliśmy do końca wakacji, więc czas na podsumowanie ich drugiej połowy.

W ofercie, którą przygotowaliśmy nie zabrakło zajęć: rękodzielniczych, kulinarnych, aktywizujących, oraz edukacyjnych. Zabawy integracyjne były również ważnym elementem wakacyjnego programu, tak aby dzieci wspólnie potrafiły się bawić.

Na początku sierpnia odbyło się spotkanie autorskie z Panią Izabelą Jędraszek- Drzazgą. Temat spotkania brzmiał: : „Jak powstaje książka w wydawnictwie?” Podczas spotkania autorka zapoznała się z dziećmi i opowiedziała na czym polega jej praca. Następnie zapoznała dzieci z procesem powstania książki i jej budową – od pomysłu, poprzez druk, do sprzedaży w księgarni. Okazało się, że od pomysłu na napisanie książki do chwili dotarcia jej do czytelnika to droga długa i skomplikowana.  Na zakończenie spotkania można było zakupić książkę i otrzymać autograf. Serdecznie dziękujemy Pani Izabeli Jędraszek – Drzazga za bardzo interesujące i miłe spotkanie.

Zajęcia kulinarne gdzie tematem przewodnim była pizza okazały się bardzo udane. Aby każdy z uczestników mógł do woli popróbować swoich wypieków, przygotowano dużą porcję ciasta drożdżowego. Następnie każde z dzieci przystąpiło do dekoracji pizzy. Do wyboru było mnóstwo składników, gdzie najchętniej dominowała pizza składająca się z  salami, pieczarek sera, ananasa, pomidorów oraz roszponki. Wypieki smakowały wyśmienicie, a ich zapach długo unosił się w budynku.  

Wakacyjne miesiące przepełnione są pysznymi i zdrowymi owocami. Drzewa i krzaki wręcz uginają się od słodkich i dojrzałych smakołyków, dlatego ciekawą propozycją  kulinarnych zajęć były kefiry oraz sorbety.  

Ukoronowaniem i wisienką na wakacyjnym torcie okazał się teatrzyk Pomarańczowy Cylinder. Aktorzy z teatru przedstawili nam spektakl, mówiący o profilaktyce prozdrowotnej – takiej m która uchroni przed zachorowaniami. Profesorek Wodorek zaprosił wszystkich do swojego laboratorium, w którym bliżej przyjrzał się bakterią, wirusom oraz różnym częścią ciała, które szczególnie narażone są na zachorowania. Aktorzy swoim humorem rozweselili cała publiczność.

Warsztaty rękodzielnicze z foamiranu. W trakcie zajęć dzieci stworzyły kwiat storczyka. Do końca cierpliwie i wytrwale pracowali sumiennie nad swoim dziełem. Efekt pracy z pewnością spodobał się nie tylko uczestnikom, ale również ich bliskim.

 Zajęcia plastyczne w czasie których milusińscy wykonały plakat przedstawiające różne skojarzenia z wakacji. 

Nadszedł czas zakończenia i podsumowania wakacji.
Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji oraz niespodzianek. Podczas imprezy dzieci mogły wykonywać ogromne bańki mydlane, brać udział w wielu konkursach, a także częstować się przygotowanym dla nich poczęstunkiem.

Najwięcej radości dostarczyła kolorowa chmura barw czyli proszek holi. Kolorowe szaleństwo  trwało do samego końca imprezy. Na zakończenie zabawy każdy uczestnik wylosował upominek,  a najaktywniejsze osoby tegorocznych wakacji otrzymały dodatkowe nagrody.

Dziękujemy wszystkim za spędzony wspólnie czas, za dobry humor i uśmiech każdego dnia. Zapraszamy za rok!

Źródło: Gminny Ośrodek Kultury w Kodraniu.