W ubiegły weekend mieszkańcy gminy Rząśnia oraz licznie przybyli Goście byli świadkami kolejnych – już 15 – Dni Gminy Rząśnia.

W tym roku postaraliśmy się zapewnić wszystkim zainteresowanym jak najszerszą ofertę muzyczną, na początek proponując „Biesiadę Frantkowską”, a następnie znany wszystkim zespół „Universe”. Przeboje zespołu, znanego z takich hitów jak „Mr Lennon”, „Każdego wciąga poker”, „Ty masz to czego nie mam ja”, przyciągnęły liczną i wierną publiczność powodując wśród, chyba z wielu z nas, melancholijny powrót do przeszłości i wzbudzając wspomnienia i uczucia tak charakterystyczne dla tego zespołu.

Gwiazdą wieczoru był, doskonale znany zespół Big Cyc, który wyjątkowo energetycznym i żywiołowym koncertem zgromadził, niezwykłą nawet jak na Rząśnię, publiczność. Wszystkim znane przeboje, np. „Rudy się żeni”, „Makumba”, „Facet to świnia” przyczyniły się do tego, iż tegoroczne Dni Gminy stały się po raz kolejny świętem zabawy i radości nas wszystkich.

W niedzielę postawiliśmy na rodzinę. Na początek byliśmy świadkami występów młodzieży z Gminnego Ogniska Muzycznego oraz pokazu tańca dzieciaków z naszych podstawówek. Zaprezentowali oni nam wszystkim pokaz swych umiejętności napawając nadzieją na rozwój swego talentu w przyszłości. Kolejnym punktem programu był występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Rząśnia, która już tradycyjnie pokazała nam wspaniałą demonstrację swoich możliwości. Podkreślenia wymaga fakt, iż tegoroczny występ był okazją do obchodów 10 rocznicy powstania Orkiestry, z której to okazji Wójt Gminy Rząśnia wręczył jej Członkom i Kapelmistrzowi okolicznościowe statuetki oraz ogromny słodki tort 🙂 Była to też okazja do pierwszego występu i przekazania Orkiestrze nowych strojów, których zakup został dofinansowany ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Kraina Wielkiego Łuku Warty”.

Następnie najmłodsi milusińscy mogli bawić się w specjalnym programie dla dzieci „Wilk i Zając”, podczas którego – jak co roku – uczestniczyli w licznych zabawach i konkursach. Po tej pozycji w naszym programie odrobinę strasi uczestnicy mogli posłuchać tanecznych  rytmów zespołu „Spike”, którego muzyka była wstępem do koncertu zespołu „RH+” znanego  z takich przebojów jak „Po prostu miłość”, czy „Nadzieja”. Porwał on do zabawy całą zgromadzoną publiczność.

Tegoroczne Dni Gminy Rząśnia zakończyły się zabawą taneczną do późnej nocy.

Ważnym punktem programu było wręczenie nagrody w rozstrzygniętym już konkursie „10 lat Gminy Rząśnia w Unii Europejskiej”, w którym to nagrodą za zajęcie pierwszego miejsca był wysokiej klasy rower turystyczny. Miło nam poinformować, iż dzięki swojemu zaangażowaniu, nagrodę tą – ufundowaną przez Wójta Gminy Rząśnia – wygrała Kinga Mordal z Białej. Serdecznie gratulujemy!

Zapraszamy również do obejrzenia obszernej galerii zdjęć z tegorocznych Dni Gminy. Do zobaczenia za rok.

 

Film dzięki uprzejmości portalu twojepajeczno.pl .