Co nowego w Szkole w Białej?

1.10.2021 – XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Podobnie jak w poprzednich latach, 1 października 2021 roku obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Podobnie jak w poprzednich latach, 1 października 2021 roku obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. To już XI edycja. Dzień ten ma na celu zachęcić uczniów do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Do akcji przystąpili wszyscy uczniowie klas IV – VIII. Ze znajomości tabliczki odpytywała komisja uczniowska w składzie: Karolina Stachera, Aleksandra Rozumek, Martyna Szymczyk, Igor Krawczyk –  eksperci wyłonieni w drodze eliminacji przeprowadzonych w klasach. Zdecydowana większość uczniów wspaniale poradziła sobie z losowanymi przykładami działań. Niestety byli też uczniowie, którym nie udało się zaliczyć w pierwszym terminie, jednak po godzinie próbowali ponownie. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mieli okazję nadrobić te zaległości. Dla wszystkich była to wspólna zabawa i ciekawa lekcja matematyki.

Serdecznie gratulujemy wszystkim którzy zdobyli Certyfikat ,,Eksperta tabliczki mnożenia’’.  Nad całością akcji czuwali nauczyciele matematyki: p. Lucyna Lewera i p. Agata Baran.


30.09.2021 – Spotkanie z pielęgniarką

W dniu 30 września w szkole odbyło się spotkanie naszych uczniów z klas I-IV oraz grup przedszkolnych z pielęgniarką – panią Jadwigą Rudzką. Tematem przewodnim były zagadnienia dotyczące higieny osobistej w różnych aspektach, a także przypomniano dzieciom, jak należy zachowywać się podczas pandemii Covid – 19. Dzieci z uwagą i zainteresowaniem wysłuchały prelekcji. Na koniec miały okazję zadawać pytania.


29.09.2021 – Dzień Głośnego Czytania

W dniu dzisiejszym  w naszej szkole obchodzony był Dzień Głośnego Czytania

29 września w naszym przedszkolu uroczyście obchodzony był Dzień Głośnego Czytania. Tego dnia pani Ewelina Wdowczyk –  nauczyciel bibliotekarz – odwiedziła przedszkolaków. Dzieci miały okazję wysłuchać serii krótkich opowiadań pt. „Dobre wychowanie”. Celem akcji było promowanie głośnego czytania dzieciom oraz kształtowanie wśród przedszkolaków postawy czytelniczej.  Wszystkie przedszkolaki w skupieniu i zaciekawieniu słuchały opowieści. Po lekturze bardzo aktywnie uczestniczyły w dyskusji dotyczącej zasad dobrego wychowania.