Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas pełen radości, ciepła i wzajemnej życzliwości. To okres, w którym szczególnie pielęgnujemy tradycję, spotykamy się oraz dzielimy dobrem i serdecznością. Z tej okazji w naszej szkole odbyła się uroczystość bożonarodzeniowa, która zgromadziła uczniów, nauczycieli, rodziców, zaproszonych gości oraz mieszkańców Białej i okolic.

Centralnym punktem wydarzenia było przedstawienie pt. „Opowieść wigilijna”, przygotowane pod opieką ks. Tadeusza Orzeszyny, p. Katarzyny Drozdek i p. Pauliny Siewiery. Młodzi artyści z dużym zaangażowaniem wcielili się w swoje role, a starannie przygotowana scenografia i oprawa muzyczna sprawiły, że spektakl spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem publiczności.

Po zakończeniu przedstawienia przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III wykonali kolędy i pastorałki, wprowadzając zgromadzonych w radosny i świąteczny nastrój. Następnie na scenie wystąpili uczniowie klas IV-VI, którzy zaprezentowali utwory bożonarodzeniowe, a część muzyczną zamknęli uczniowie klasy VII i VIII, prezentując swoje umiejętności wokalne. Program artystyczny wzbogaciły także występy solowe uczniów. Dodatkową atrakcją był występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Rząśnia, która uświetniła uroczystość swoim udziałem. Młodzi muzycy pod batutą kapelmistrza Kamila Kołatka wykonali kolędy oraz piosenki świąteczne wprowadzając tym samym w niepowtarzalny świąteczny nastrój.

Po zakończeniu części artystycznej głos zabrała pani Dyrektor Izabela Kostrzewa, która podziękowała rodzicom i Kołu Gospodyń Wiejskich w Białej za przygotowanie pysznych ciast, Radzie Rodziców za pomoc w organizacji kiermaszu, młodzieżowej orkiestrze dętej Gminy Rząśnia oraz całej społeczności szkolnej. Złożyła również wszystkim zgromadzonym serdeczne życzenia świąteczne.
Głos zabrała także sekretarz Gminy Rząśnia pani Aldona Nagodzińska-Sadek przekazując słowa uznania wobec młodych artystów i całej oprawy kiermaszu. Złożyła również życzenia na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia.

Następnie odbył się kiermasz świąteczny, podczas którego można było nabyć ozdoby świąteczne, domowe wypieki oraz poczęstować się kawą, herbatą i ciastem.

Tekst i zdjęcia: Szkoła Podstawowa im. Marcina Bielskiego w Białej.