Obchody 70-lecia Szkoły Podstawowej w Białej, które odbyły się 17 października 2014 r. rozpoczęły się Mszą św. sprawowaną w Kościele pw.  św. Jana Chrzciciela w Białej.

Następnie absolwenci oraz zaproszeni goście w przemarszu udali się do placówki, gdzie po okolicznościowych przemówieniach, uczniowie klasy I złożyli ślubowanie, po którym Wójt Gminy Tomasz Stolarczyk i Dyrektor Szkoły Barbara Bociąga pasowali „maluchów” na uczniów szkoły. Dla każdego pierwszoklasisty rodzice przygotowali ogromne rożki pełne słodyczy. Uczniowie w specjalnym programie artystycznym zaprezentowali zgromadzonym gościom swoje talenty recytatorskie, aktorskie, wokalne, muzyczne oraz taneczne.

Zebrani mieli okazję obejrzeć jubileuszową prezentację multimedialną, która pokazywała zarówno wydarzenia historyczne związane z tą placówką, jak również aktualne uroczystości, które obecnie mają miejsce.

Następnie goście zostali zaproszeni do wyjścia przed szkołę gdzie uczniowie wypuścili 70 kolorowych balonów oraz 70 gołębi. Była też okazja do wspólnej fotografii, a także zapoznania się z wystawami fotograficznym, przedstawiającymi szkolne wydarzenia na przestrzeni siedemdziesięciu lat. W sentymentalną podróż korytarzem udali się z powrotem do hali gdzie był przygotowany poczęstunek w formie ciast, oraz podarunkowy tort z zimnymi ogniami. Każdy odwiedzający mógł zostawić swój wpis w wystawionej księdze pamiątkowej.

Z okazji jubileuszu Szkoły ukazał się okolicznościowy biuletyn gdzie zostały zawarte informacje zarówno na temat historii, jak i bieżących wydarzeń odbywających się w szkole. Ponadto przy wejściu do szkoły zostały zamieszczone pamiątkowe portrety wszystkich dyrektorów pracujących w tej placówce.

tekst: Janusz Bęben

Zapraszamy również do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.