20 tys. złotych dla Szpitala Powiatowego w Pajęcznie

Decyzją Wójta Gminy Tomasza Stolarczyka Gmina Rząśnia w ubiegłym tygodniu przekazała pomoc finansową w wysokości 20 tysięcy złotych dla Samodzielnego Publicznego Zespół Opieki Zdrowotnej w Pajęcznie.

Przekazana kwota ma służyć zakupowi środków dezynfekcyjnych oraz środków ochrony osobistej w ramach przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa CoV-2.

Udzielona pomoc jest wyrazem troski naszego samorządu o najbliższą nam przecież placówkę szpitalną. W obliczu pandemii koronawirusa, w sytuacji gdy co dzień potwierdzane są kolejne zachorowania na COVID-19 oraz zwiększa się liczba osób hospitalizowanych, nasz samorząd postanowił aktywnie włączyć się w pomoc placówkom medycznym, które zmagają się z problemami w zapewnieniu bezpiecznego, zarówno dla personelu, jak i pacjentów, diagnostyki i leczenia.

Jak mówi Wójt Gminy: „Bez wahania podjąłem decyzję o wsparciu szpitala. W obliczu nieszczęścia zawsze liczymy na personel medyczny w szpitalu, a dziś to personel szpitala liczy na nas.”.

W załączeniu publikujemy również podziękowania Dyrektora SP ZOZ w Pajęcznie za okazaną pomoc złożone na ręce Wójta Gminy Rząśnia Tomasza Stolarczyka.

podziękowania Dyrektora SP ZOZ w Pajęcznie za okazaną pomoc złożone na ręce Wójta Gminy Rząśnia Tomasza Stolarczyka

podziękowania Dyrektora SP ZOZ w Pajęcznie za okazaną pomoc złożone na ręce Wójta Gminy Rząśnia Tomasza Stolarczyka