W dniu 29 czerwca 2012 r. obchodziliśmy w naszej gminie Uroczystość Złotych Godów. Jest to wyjątkowe święto, które obchodzi się po 50-ciu latach wspólnego pożycia małżeńskiego.
Te wspólne 50 lat to symbol wierności i miłości rodzinnej, to dowód wzajemnego zrozumienia i istoty związku małżeńskiego, to wzór i piękny przykład dla młodych pokoleń wstępujących w związki małżeńskie.

Za zgodność pożycia małżeńskiego, za trud pracy i wyrzeczeń dla dobra swych rodzin założonych przed pół wiekiem, za wychowanie dzieci, za noce przy nich nieprzespane, za cierpienia, łzy, ale także za radość płynącą z życia rodzinnego Jubilaci zostali odznaczeni przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej medalami. Aktu dekoracji oraz wręczenia pamiątkowych dyplomów i małego słodkiego prezentu dokonał Wójt Gminy Rząśnia Tomasz Stolarczyk.

Spotkanie odbyło się w sympatycznej atmosferze. Były gratulacje, kwiaty, życzenia oraz tradycyjna lampka szampana. Po części oficjalnej Dostojni Jubilaci zostali zaproszeni na wspólny obiad oraz miłą chwilę wspomnień.

Poniżej krótka galeria zdjęć z uroczystości.