Dnia 1 lipca 2016 roku dziewiętnaście par małżeńskich z terenu gminy Rząśnia obchodziło szczególny jubileusz – Złote Gody, czyli 50 lat wspólnego pożycia małżeńskiego. W intencji małżonków w miejscowym kościele pw. św. Macieja w Rząśni została odprawiona msza święta.
Następnie Jubilaci udali się do Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego w Rząśni, gdzie odbyła się  ceremonia wręczenia „Medali za długoletnie pożycie małżeńskie”  przyznane przez Prezydenta RP.  Wójt Gminy Rząśnia Tomasz Stolarczyk podarował Jubilatom listy gratulacyjne i słodki podarunek. Po części oficjalnej wszyscy zgromadzeni odśpiewali „Sto-lat” i wznieśli toast za zdrowie świętujących par. Następnie Wójt Gminy Rząśnia zaprosił Jubilatów na uroczysty obiad. Spotkanie zostało umilone utworami z dawnych lat. Pod koniec uroczystości wręczono każdej z par grupowe zdjęcie upamiętniające tą chwilę.

Medal „Za długoletnie pożycie małżeńskie” przyznany przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej otrzymali:
1. Ewa i Tadeusz  Kluska.
2. Teresa i Stanisław Pluta.
3. Bożena i Piotr Kacprzyk.
4. Anna i Zdzisław Woźniak.
5. Krystyna i Józef  Kluska.
6. Sylena i Stanisław  Głowacz.
7. Marianna i Jan  Świostek.
8. Janina  i Jerzy Dziuboń.
9. Blandyna i Zdzisław  Jaworscy.
10. Pelagia i Roman Wrona.
11. Danuta i Czesław Dominikowscy.
12. Janina i  Józef  Mularczyk.
13. Krystyna i Zdzisław Chyra.
14. Janina i Józef  Głowaccy.
15. Anna i Jan Pęciak.
16. Jadwiga i Józef Kęsoń.
17. Zenobia i Czesław Siedlarek.
18. Natalia i Bogusław Nowak.
19. Janina i Eugeniusz Lachowscy.

Dostojnym Jubilatom Wójt Gminy Rząśnia Tomasz Stolarczyk w imieniu własnym i mieszkańców życzy zdrowia, pogody ducha oraz życzliwej opieki i miłości od najbliższych na wspólne kolejne lata.