Zlot Motocyklowy w Rząśni. Relacja

W ostatnią sobotę 13 lipca 2019 r. – od godz. 15, stowarzyszenie “Rząśnia Moto Team” zorganizowało I Zlot Motocyklowy który, mimo iż samo stowarzyszenie liczy sobie dopiero kilka miesięcy, przyciągnął rzesze miłośników dwóch i większej liczby kółek. Oprócz miejscowych motocyklistów odwiedziły nas m. in. grupy z Widawy, Wielunia, Bełchatowa i okolic.

Na terenie imprezy, parkingu obok kompleksu sportowo – rekreacyjnego w Rząśni, mogliśmy podziwiać zarówno sportowe “ścigacze”, dostojne cruisery, jak i motocykle własnego pomysłu oraz te służące tylko pokazom sportowym.

Organizatorzy przygotowali dla swych Gości wiele atrakcji, m. in. konkursy trzymania wała korbowego na czas, zawody w najwolniejszej jeździe motocyklem, slalom na rowerku dziecięcym w pełnym ubraniu oraz jazdę motocyklem w parach z przerzuceniem balona z wodą.
Dla najlepszych w tych konkurencjach przewidziano nagrody ufundowane przez Gminę Rząśnia oraz sponsorów. Na wszystkich uczestników zlotu czekała pamiątkowa “blacha” oraz darmowy poczęstunek.

Chyba najciekawszym i najbardziej oczekiwanym punktem zlotu był pokaz tzw. “stuntu”, czyli sportowej jeździe na jednym kole z akrobacjami. Tu dla wszystkich zgromadzonych na placu swoje umiejętności zaprezentował Tomasz Merta na motorze Kawasaki 636.

Najlepszym podsumowaniem imprezy będą chyba słowa Wójta Gminy Rząśnia Tomasza Stolarczyka, który w krótkich słowach podziękował wszystkim motocyklistom za przybycie, mówiąc o zaangażowaniu tak niedawno powstałej grupy “Rząśnia Moto Team” w jej zorganizowanie i podkreślając ich niezwykła pasję i energię wkładaną w to co robią. Jednocześnie zaprosił wszystkich za rok na II Zlot – oby w jeszcze liczniejszym gronie.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej galerii zdjęć ze Zlotu.

Zdjęcia: Stowarzyszenie “Rząśnia Moto Team”