Z uwagi na obowiązek ustawowy dotyczący podjęcia uchwały w sprawie gminnego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii dla Gminy Rząśnia na lata 2026- 2029, rozpoczęły się prace mające na celu przygotowanie ww. programu w postaci uchwały Rady Gminy Rząśnia.
Odpowiednio przeprowadzona diagnoza jest gwarancją, że program będzie ukierunkowany, zorganizowany i efektywny. Diagnozując problemy społeczne naszych mieszkańców gminy, będziemy mieli możliwość określenia działań w zakresie profilaktyki, promocji zdrowia oraz minimalizacji szkód związanych z używaniem i nadużywaniem substancji psychoaktywnych oraz rozwiązywania problemów związanych z uzależnieniem.
W związku z powyższym Gmina Rząśnia, zwraca się z prośbą o udział mieszkańców gminy w anonimowej ankiecie zamieszczonej poniżej:
badania.corigo.pl/ankieta/1517494/gmina-rzasnia-2025-badania-mieszkancy-dlzs.html.