Wójt Gminy Rząśnia oraz Rada Gminy Rząśnia zapraszają Państwa na Dni Gminy Rząśnia, które w tym roku odbędą się w niedzielę 15 lipca!

Mamy przyjemność zaprezentować Państwu artystów którzy zaszczycą nas swoją obecnością. A obejrzeć będziemy mogli przede wszystkim doskonale zapowiadający się koncert Ewy Farnej – której na pewno nie trzeba nikomu przedstawiać. Wspomnieć tylko trzeba, iż jest ona niewątpliwie jedną z najbardziej rozpoznawalnych i utalentowanych artystek polskiej sceny muzycznej.

Poza tym, mimo tylko jednodniowych obchodów Dni Naszej Gminy, chcąc zapewnić jak najbardziej atrakcyjny artystycznie i rozrywkowo program proponujemy naszym mieszkańcom i gościom już od godziny 14:

Biesiadę Rodzinną, czyli  występy przedstawicieli szkół oraz samorządowych instytucji kultury z terenu gminy Rząśnia.

Występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Rząśnia, która tradycyjnie już zaprezentuje nam swe umiejętności muzyczne.

Koncert Andrzeja Rybińskiego, wybitnego polskiego piosenkarza i muzyka, a także aranżera i kompozytora. Większość piosenek artysty jest Jego własną kompozycją, a najbardziej lubi je wykonywać na gitarze. Najpopularniejsze przeboje artysty, to m.in.: „Nie liczę godzin i lat”, „Czas relaksu”, „Pocieszanka”, „Życie z klocków LEGO”. Skomponował kilka piosenek dla dam polskiej sceny, m. in. Edyty Geppert, Zdzisławy Sośnickiej oraz Alicji Majewskiej.

Koncert disco-polo zespołu Masters, którego liderem i wokalistą jest Paweł Jasionowski – jeden z najmłodszych wykonawców  muzyki disco i dance w Polsce. W 2008 roku ukazała się debiutancka płyta „Nowy ja”. Znalazło się na niej 15 utworów w stylu muzyki tanecznej i dance, a wśród nich największy dotychczas przebój „Żono moja”, który śpiewa cała Polska i polonia na świecie.

Koncert gwiazdy wieczoru – Ewy Farny, która urodziła się 12 sierpnia 1993 roku w Trzyńcu. W chwili obecnej mieszka w Czechach, a dokładniej w Wędryni. Uczy się w polskim gimnazjum w czeskim Cieszynie. Pochodzi z polskiej rodziny, w której w domu mówi się po polsku, jak i gwarą cieszyńską. Jak dotąd artystka wydała sześć płyt studyjnych oraz koncertowe DVD. Od dziecka interesowała się muzyką i śpiewaniem. Brała udział w licznych konkursach muzycznych, choć nie oznacza to wcale, że Ewa nie interesowała się sportem. Zanim zaczęła się jej przygoda ze śpiewem, należała do narciarskiego klubu SKY Beskyd. Konkursy, które wygrała Ewa to między innymi: konkurs piosenki zorganizowany na Morawach, pierwsze miejsce na Europejskim Festiwalu Młodzieży w Sosnowcu, Konkurs Piosenki Dziecięcej w Hawierzowie, tam właśnie dostrzegł ją Leszek Wronka (producent muzyczny) , który potem pomógł Ewie stworzyć materiał demo. Chwilę później był występ w programie „Szansa na sukces”, tam artystka zaśpiewała piosenkę Ryszarda Rynkowskiego „Za młodzi, za starszy” i tym samym wygrała program. Pierwsza płyta piosenkarki pojawiła się na czeskim rynku 6 listopada 2006 roku – „Měls mě vůbec rád”, album okazał się hitem i cieszył się wielką popularnością. W Czechach uzyskał status platynowej płyty. Druga płyta : „Ticho”, ukazała się 1 października 2007 roku, zupełnie jak pierwsza płyta artystki również uzyskała status platynowej płyty w Czechach. Ogromną popularnością cieszył się singiel : „Ticho”. 7 listopada 2008 roku ukazało się koncertowe dvd ,zarejestrowane w Pradze 17czerwca 2008 pt: „Blíž ke hvězdám” . Było to dvd , które cieszyło się największą popularnością w Czechach , a tym samym najlepiej się sprzedawało. Na polski rynek Ewa weszła 9 listopada 2007 płytą : „Sam na sam” , album wydany przez Universal Music Polska. Była to polska wersja albumu : „Měls mě vůbec rád”. Druga polska płyta ukazała się 16 marca 2009. Album nosił tytuł : „Cicho” i właśnie ten album zdobył na festiwalu Sopot Hit Festiwal- miano albumu roku. Ponadto piosenka „Cicho” została hitem lata 2009. Trzecim albumem jaki ukazał się na polskim rynku 5 listopada nosi tytuł „ EWAkuacja” na której znajdziemy piosenki całkiem nowe , jak i te które znalazły się na czeskiej płycie Virtualni. W 2011 roku zdobyła na MTV Europe Music Awards nagrodę w kategorii Najlepszy Polski Artysta. Została również nominowana w kategorii Najlepszy Europejski Artysta. Artystka zdobyła również nagrodę w kategorii Najlepsza Wokalistka w Czeskich Słowikach. W lutym 2012 roku, wokalistka otrzymała trzy nagrody na gali VIVA Comet Awards: Artystka Roku, Najlepsze na VIVA-TV.PL „Bez Łez”, Dzwonek Roku „Bez Łez”.

Występ zespołu dancingowego, czyli to czego potrzebujemy na zakończenie tak obfitego we wrażenia dnia. Nieśmiertelna muzyka każdego gatunku grana przez profesjonalistów do późnej nocy.

Pomiędzy występami, jak co roku,  odbędą się konkursy dla publiczności prowadzone przez konfenasjera. Poza tym jak zawsze dla naszych Gości zapewniamy infrastrukturę handlowo-rekreacyjną festynu: wesołe miasteczko (kolorowe dmuchańce, diabelski młyn, karuzele, itp.), obsługa gastronomiczna (stragany handlowe, konsumpcja, itp.).

Już dziś zapraszamy! Poniżej plakat promujący imprezę:
plakat_dni_rzasni_2012_m1-t.jpg