Koniec lekcji, klasówek i prac domowych – rok szkolny 2022/2023 zakończył się w ubiegły piątek również w szkołach na terenie Gminy Rząśnia.

W każdej ze szkół uroczyste zakończenia roku szkolnego, zgromadziło uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. Był to czas na wręczenie nagród i świadectw z biało-czerwonym paskiem najlepszym uczniom, dyplomów i podziękowań dla tych, którzy wyróżnili się w zakończonym roku szkolnym w nauce i zachowaniu. Dyrektorzy szkół wręczyli także listy gratulacyjne rodzicom uczniów wyróżniających się w nauce i pogratulowali uczniom wyników, a także podziękowali nauczycielom i pracownikom za całoroczną pracę, rodzicom za zaangażowanie w życie szkoły i złożyli wszystkim życzenia dobrego wypoczynku oraz radosnych i bezpiecznych wakacji. Chwilę później nauczyciele wraz z wychowankami udali się do sal, aby podsumować miniony rok szkolny.

Ważnym elementem piątkowych uroczystości w każdej ze szkół był tradycyjny polonez – tańczony przez ósmoklasistów, którzy opuszczali mury szkół. Poniżej zamieszczamy filmiki z każdej z placówek – warto obejrzeć. Zdjęcia z uroczystości w każdej ze szkół możecie obejrzeć na stronach internetowych szkół lub ich mediach społecznościowych. 

Szkoła Podstawowa im. Marcina Bielskiego w Białej

Szkoła Podstawowa w Zielęcinie

Zespół Szkolno – Przedszkolny im. Jana Pawła II w Rząśni