Przed nami długi weekend. Wiele osób korzysta z tego czasu i wyjeżdża na wypoczynek. Dla policjantów, szczególnie z drogówki, to czas wzmożonej pracy, spowodowany zwiększonym ruchem pojazdów samochodowych oraz motocykli. Policjanci będą czuwali nad bezpieczeństwem, jednocześnie apelując o zdjęcie nogi z gazu.

„Bezpieczny Weekend – Boże Ciało”, to kolejny długi weekend w maju. Wiele osób postanawia odpocząć w tym czasie z dala od domu i codziennych obowiązków. Policjanci apelują, aby w tym czasie zadbać o bezpieczeństwo – zarówno to na drodze jak i w domu.

Akcja „Bezpieczny Weekend – Boże Ciało” potrwa od 29 maja do 3 czerwca. Policjanci spodziewają się zwiększonego ruchu już w środę, a także w niedzielę w godzinach popołudniowych. Funkcjonariusze ruchu drogowego w tym czasie będą zwracać szczególną uwagę na kierujących pojazdami. W czasie kontroli sprawdzą stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów i wyposażenie, a także sposób przewożenia pasażerów, szczególnie dzieci w samochodach. Planując podróż, nawet tą krótką, należy wziąć pod uwagę wszystkie utrudnienia, jakie mogą wystąpić w czasie wycieczki. Pamiętajmy, o tym, że w czwartek na wielu drogach odbywać się będą procesje Bożego Ciała. W wielu miejscach, na ten czas może zostać zmieniona organizacja ruchu i mogą wystąpić chwilowe utrudnienia w ruchu drogowym. Prosimy zachować szczególną ostrożność i stosować się do poleceń osób, które kierują ruchem.
Funkcjonariusze prewencji będą czuwać nad bezpieczeństwem w miejscach wypoczynku oraz podczas odbywających się w tym czasie imprez, festynów. Pamiętajmy, aby podczas nieobecności w miejscu zamieszkania – mieszkaniu / domu, zabezpieczyć właściwie swoje mienie przed dostępem osób niepowołanych. Pozamykajmy okna i drzwi. Nie nagłaśniajmy informacji o planowanych wyjazdach. Starajmy się nie pozostawiać w mieszkaniach wartościowych przedmiotów czy gotówki.

Apelujemy do kierujących o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego:
– stosowania się do ograniczeń prędkości,
– dostosowywania prędkości do warunków panujących na drodze,
– korzystania podczas jazdy z pasów bezpieczeństwa,
– zachowania szczególnej ostrożności zbliżając się do przejścia dla pieszych, zmniejszania prędkości tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszych,
– niekorzystania podczas jazdy z telefonów komórkowych, wymagających trzymania słuchawki lub mikrofonu w rękach przez kierującego pojazdem.

Wspólnie z nami zadbajcie, aby zbliżający się weekend był bezpieczny!

Wspólnie z nami zadbajcie, aby zbliżający się weekend był bezpieczny!

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Pajęcznie.