Z życia szkoły w Rząśni

Zbiórka karmy ,,Pełna miska dla schroniska”

Jak co roku ogłaszamy zbiórkę karmy dla naszych czworonożnych przyjaciół ze Schroniska Funny Pets w Czartkach.

W zaistniałej sytuacji nie możemy nadzorować zbiórki osobiście. Święty Mikołaj ma pomocników, więc i my mamy swojego w szkole –Panią Pedagog. Karmę dla psów i kotów można zostawiać na portierni szkoły, a Pani Pedagog zaopiekuje się nią do naszego powrotu.

Zachęcamy wszystkich do udziału w naszej zbiórce ,która będzie trwać do odwołania. Kiedy już będziemy mogli odwiedzić Schronisko Funny Pets w Czartkach, przekażemy prezenty od uczniów ZSP w Rząśni.

 


20 listopada najstarsze grupy przedszkolne wykonały kolejne zadanie w ramach projektu edukacyjnego pt. „EKO PRZEDSZKOLAKI”.

W grupach Żabek i Elfów dzieci zamieniały się w projektantów „EKO MODY”. Zabawa była wspaniała. Na koniec obie grupy przedstawiły swoje stroje na ekologicznym pokazie mody.


Klasa IIb z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rząśni na przełomie października i listopada realizowała I moduł projektu edukacyjnego „Czytam z klasą lekturki spod chmurki”.

Wybraliśmy lekturę Marii Terlikowskiej pt. „Drzewo do samego nieba”. Sporządziliśmy Lekturniki. Wspólnie czytaliśmy kolejne rozdziały na zajęciach w szkole. Poznaliśmy patronkę wspólnego czytania – chmurkę Tosię i wysłuchaliśmy opowiadania „Mała chmurka w krainie drzew”. Aby umilić sobie chwile z lekturą stworzyliśmy plastelinowe Czytusie.
Realizując I moduł projektu:
– śpiewaliśmy piosenkę „Ekologiczne reggae”;
– wyszukaliśmy i ustaliliśmy korzyści, jakie dają nam drzewa;
– wyturlaliśmy nasze „magiczne drzewa”;
– dowiedzieliśmy się, w jaki sposób powstaje papier;
– nauczyliśmy się powtórnie wykorzystywać papier, a tym samym oszczędzać drzewa;
– 10 października uczciliśmy Święto Drzewa, symbolicznie sadząc „nowe drzewa” w doniczkach.

W naszej klasie pojawiło się drzewko czytelnicze, któremu przybywało liści, jeśli tylko uczniowie przeczytali dowolną książkę.
Z chwilą przejścia na nauczanie zdalne uczniowie stworzyli w swoich domach plakaty zachęcające do czytania książek.
Z niecierpliwością czekamy na następne zadania z kolejnego modułu.