Wyścig Solidarności i Olimpijczyków

Wójt Gminy Rząśnia serdecznie zaprasza wszystkich Mieszkańców na Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków, który w dniu 2 lipca 2019 r. – w czasie I etapu wyścigu będzie przebiegał przez naszą gminę.
Przejazd kolarzy  – premia specjalna jest planowana obok Zespołu Szkolno – Przedszkolnego przy ul . 1 Maja 16 w Rząśni około godz. 17:34.

Gmina Rząśnia jest jednym ze współorganizatorów tego organizowanego już po raz 30. polskiego etapowego wyścigu kolarskiego zaliczanego do cyklu wyścigowego ProLiga i kontynentalnego cyklu wyścigowego UCI Europe Tour. Od 2015 roku posiada kategorię UCI 2.2.
Podczas tegorocznej rywalizacji kolarze przejadą pięć etapów na terenie czterech województw: łódzkiego, świętokrzyskiego, mazowieckiego podkarpackiego. Do pokonania będą mieli 888,3 km. Wyścig rozpoczyna się 2 lipca etapem Łódź – Sieradz, a kończy 6 lipca na trasie Tarnobrzeg – Krosno.

Organizatorem wyścigu jest NSZZ „Solidarność” Regionu Łódzkiego przy współpracy z Towarzystwem Olimpijczyków Polskich, a tegoroczna edycja wyścigu odbywa się pod Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskie Andrzeja Dudy.

Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków w Gminie Rząśnia

Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków w Gminie Rząśnia