Wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego w Gminie Rząśnia

Podajemy do publicznej wiadomości wyniki wyborów na posłów do Parlamentu Europejskiego, które odbyły się w dniu 26 maja 2019 r. w godz. 7:00-21:00 również na terenie Gminy Rząśnia.

W wyborach, przy najwyższej frekwencji w powiecie pajęczańskim wynoszącej 46,45% – swoje głosy oddało 1 848 osób (w całym powiecie frekwencja wyniosła 42,49%), zwyciężył Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość uzyskując 73,74% głosów, drugie miejsce zajął Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Europejska PO PSL SLD .N ZIELONI z 13,62% głosów, a trzecie Komitet Wyborczy Wyborców Konfederacja KORWIN BRAUN LIROY NARODOWCY z 4,49% głosów.

Poniżej zamieszczamy grafiki prezentujące frekwencję w podziale na poszczególne obwody oraz wyniki głosowania dla całej gminy. Natomiast wygenerowane w systemie Wsparcia Organów Wyborczych elektroniczne wersje protokołów – prezentujące wyniki głosowania w każdym z obwodów, umieszczone zostały w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Rząśnia pod adresem: www.rzasnia.eobip.pl (zakładka: Wybory – Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019).

Frekwencja w wyborach do Parlamentu Europejskiego -Gmina Rząśnia

Frekwencja w wyborach do Parlamentu Europejskiego – Gmina Rząśnia

Wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego -Gmina Rząśnia

Wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego – Gmina Rząśnia

Źródło grafik: Państwowa Komisja Wyborcza.