Podajemy do publicznej wiadomości wyniki wyborów na posłów do Parlamentu Europejskiego, które odbyły się w dniu 9 czerwca 2024 r. w godz. 7.00 – 21.00 również na terenie Gminy Rząśnia.

W wyborach, przy najwyższej frekwencji w powiecie pajęczańskim wynoszącej 37,43% – swoje głosy oddało 1 475 osób (w całym powiecie frekwencja wyniosła 35,03%), zwyciężył Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość uzyskując 58,77% głosów, drugie i trzecie miejsce z identycznym wynikiem 15,43% głosów zajął Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska i Komitet Wyborczy Konfederacja Wolność i Niepodległość.

Poniżej zamieszczamy grafiki prezentujące frekwencję w podziale na poszczególne obwody oraz wyniki głosowania dla całej gminy. Natomiast wygenerowane w systemie Wsparcia Organów Wyborczych elektroniczne wersje protokołów – prezentujące wyniki głosowania w każdym z obwodów, umieszczone zostały w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Rząśnia pod adresem: bip.rzasnia.pl (zakładka: Wybory i referenda – Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024). Z wizualizacją wyników wyborów w naszej gminie mogą się Państwo zapoznać również w serwisie informacyjnym Państwowej Komisji Wyborczej pod bezpośrednim adresem: wybory.gov.pl/pe2024/pl/wynik/gm/100905.

Wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego w Gminie RząśniaFrekwencja w Obwodowych Komisjach WyborczychŹródło grafik: Państwowa Komisja Wyborcza.