W dniu wczorajszym odbył się charytatywny kiermasz specjalnych laleczek powstałych podczas akcji „Wszystkie kolory świata” organizowanej już po raz drugi przez UNICEF, a którego uczestnikiem była Gminna Biblioteka Publiczna w Rząśni wraz z jej filiami.
Laleczki stworzone własnoręcznie przez uczniów wszystkich szkół i instytucji kultury z terenu gminy były symbolem pomocy jakiej dzieci chcą udzielić swoim rówieśnikom z biednych krajów – tym razem z Czadu. Celem Akcji jest objęcie programem szczepień jak największej liczby dzieci w Czadzie, tak, aby ograniczyć śmiertelność dzieci spowodowaną nie tylko kryzysem żywnościowym, ale również chorobami takimi jak polio, odra, zapalenie opon mózgowych.

Podczas bardzo emocjonującej i przebiegającej w przyjemnej i miłej atmosferze licytacji, wszystkie lalki, a było ich niemalże 80, znalazły swoich nabywców. Część uczestników wychodziła z kiermaszu z kilkoma sztukami, co świadczy tylko o tym, iż były one naprawdę doskonale wykonane.

Warto wspomnieć jeszcze, iż laleczka, która w głosowaniu uzyskała najwięcej głosów i została uznana za najpiękniejszą (lalka ta będzie reprezentować nas w etapie ogólnopolskim konkursu – głosowaniu na Facebooku, gdzie nagrodą jest koncert  Ambasadora Dobrej Woli UNICEF Majki Jeżowskiej)  została wylicytowana za niemałą kwotę 410 zł! Całość akcji przyniosła łącznie ponad 3 tys. złotych.