W dniu 13 czerwca na sali posiedzeń  w Urzędzie Gminy w Rząśni,  Wójt Gminy Tomasz Stolarczyk wręczył nagrody laureatom konkursu „Dbam o zdrowie” zorganizowanym przez Wójta Gminy Rząśnia oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Rząśni wraz z jej filiami.

Konkurs przeznaczony był dla mieszkańców gminy Rząśnia i  przeprowadzony został w trzech kategoriach wiekowych: przedszkolaki i  uczniowie klas 0-III, uczniowie klas IV- VI, uczniowie gimnazjum i dorośli.

Po kliknięciu w odnośnik prowadzący do galerii mogą Państwo zobaczyć wybrane zdjęcia z tej uroczystości.

Warto wspomnieć, że Gmina Rząśnia od kilku lat prowadzi działalność prozdrowotną i pro-sportową, uczestniczy w ogólnopolskiej  Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. Od 2006 roku organizuje i finansuje programy profilaktyczne realizowane przez Gminny Ośrodek Zdrowia w Rząśni. W roku 2010 Gmina Rząśnia wzięła udział w konkursie „Zdrowa Gmina, Zdrowy Powiat”, zajmując I miejsce w kategorii „Zdrowa Gmina”.

W tym roku Gmina Rząśnia bierze też udział w konkursie „Zdrowa Gmina”, którego organizatorem jest Polska Unia Onkologii.

W ramach tegorocznego konkursu „Zdrowa Gmina” organizowane są:

– konferencje, prelekcje i pogadanki na temat zapobiegania chorobom nowotworowym,

– imienne zaproszenie do wszystkich  osób z terenu  gminy uprawnionych do badań,

– badania mammograficzne w mammobusach przy Gminnym Ośrodku Zdrowia w Rząśni,

– badania cytologiczne w Gminnym Ośrodku Zdrowia w Rząśni,

– badania kolonoskopowe w najbliższych specjalistycznych instytucjach województwa łódzkiego i śląskiego,

– w szkołach,  bibliotekach oraz domu kultury  organizowane są  „Tygodnie Zdrowia”, konkursy literackie, konkursy plastyczne,  quizy, zawody sportowe, imprezy promujące zdrowy tryb życia.