W dniu wczorajszym naszą gminę odwiedził Marszałek Województwa Łódzkiego Włodzimierz Fisiak. Na spotkaniu m. in. z Wójtem Gminy Tomaszem Stolarczykiem, Radnymi Rady Gminy, Sołtysami, pracownikami Urzędu Gminy oraz zaproszonymi Gośćmi Szef Samorządu Województwa mógł dzięki prezentacji multimedialnej przedstawionej przez Sekretarza Gminy, a jednocześnie Radnego Sejmiku Województwa, Jana Kałużnego zapoznać się z szerokim zakresem inwestycji realizowanych przez Gminę Rząśnia, m. in. powstającą szkołę podstawową z halą sportową w Białej, na którą Zarząd Województwa Łódzkiego przeznaczył z pieniędzy unijnych prawie 12 mln zł oraz będącą na ukończeniu drogę Rząśnia – Brutus – Marcelin, na budowę której Gmina pozyskała z RPO WŁ kwotę blisko 9 mln zł.

Poza tym na spotkaniu poruszono wiele innych aspektów dynamicznego rozwoju gminy i dyskutowano na tematy ważne dla lokalnej społeczności. Pan Marszałek miał okazję poznać opinię mieszkańców na temat rozwoju samorządu oraz działań koniecznych do podjęcia w celu jego jeszcze lepszego funkcjonowania.

Po spotkaniu w budynku Szkoły podstawowej im. Jana Pawła II w Rząśni Marszałek odwiedził jedną z firm działających na terenie gminy.

Po przejściu do galerii mogą Państwo zapoznać się z krótką dokumentacją fotograficzną tego wydarzenia.