Dnia 15 grudnia 2023 roku, aby dopełnić corocznej świątecznej tradycji, Wójt Gminy Tomasz Stolarczyk oraz pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej spotkali się przy wigilijnym stole ze starszymi i samotnymi mieszkańcami Gminy Rząśnia.

Jak co roku, spotkanie rozpoczęło się uroczystą Mszą Świętą w parafialnym Kościele w intencji starszych, chorych i samotnych mieszkańców naszej Gminy. Następnie, dzięki gościnności Szkoły Podstawowej w Rząśni, Wójt, Przewodniczący Rady Gminy, księża oraz pracownicy GOPS-u mogli zasiąść wspólnie z mieszkańcami do Wigilijnego Stołu. Uczennice Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rząśni przy akompaniamencie pana Szymona Cebuli zaśpiewały piękne kolędy, dopełniając przy tym całemu spotkaniu świątecznej atmosfery. Nie obyło się również bez symbolicznych podarunków od Świętego Mikołaja, które w tym roku wręczane były przez jego pomocnice.

Na twarzy wszystkich zaproszonych gości widać było uśmiech i zadowolenie. Takie momenty uświadamiają nam jak ważna jest bliskość drugiej osoby, wzajemne zainteresowanie i to, aby w czasie Świąt pamiętać o tych, o których inni czasem już zapomnieli.

Tekst i zdjęcia: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rząśni.