Tradycyjnie, wzorem lat ubiegłych Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej we współpracy z Wójtem Gminy Rząśnia Tomaszem Stolarczykiem, zorganizował w ubiegłą środę 23 grudnia spotkanie wigilijne dla osób samotnych z terenu naszej gminy.

Całość uroczystości poprzedziła uroczysta Msza Św. w kościele parafialnym w Rząśni, po której w sali Gimnazjum im. J. Kochanowskiego zgromadziło się kilkadziesiąt osób, które miały okazje wspólnie uczestniczyć w celebracji tych wyjątkowych dla nas wszystkich świąt jakimi są Święta Narodzenia Pańskiego.

Rozpoczęło się ono okolicznościowym koncertem przygotowanym przez harcerzy z 7 Drużyny Starszoharcerskiej „Iskra” z Rząśni. Świąteczne życzenia składali wszystkim: Wójt Gminy, Radni oraz Księża ze wszystkich Parafii naszej gminy – odczytując m. in. stosowny fragment Ewangelii. Podczas spożywania posiłku Goście wsłuchiwali się w przepiękne dźwięki kolęd – tradycyjne próbując wszystkich potraw, a podczas łamania się opłatkiem na twarzach zaproszonych gości malowało się wielkie wzruszenie i radość ze spotkania.

Na wigilijnym stole przygotowanym przy wydatnej pomocy pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej  nie zabrakło czerwonego barszczu z uszkami, ryby, kapusty z grochem i grzybami, pierogów, ciasta, owoców i wielu innych przysmaków. Najważniejszy jednak na pewno był fakt spotkania się po raz kolejny w tym gronie i to, że ten świąteczny czas zgromadzeni tu Goście nie zostali pozostawieni sami sobie.