Wieści z Koła Gospodyń Wiejskich w Białej

Zbliżający się koniec roku to doskonała okazja do podsumowań. Zamieszczamy więc krótkie podsumowanie prac Koła Gospodyń Wiejskich z Białej w okresie listopada i grudnia.

Czas ten przebiegał przede wszystkim w świątecznej atmosferze.
Między innymi, dnia 15 listopada odbyły się warsztaty bożonarodzeniowe dla dzieci, podczas których nasi milusińscy pod opiekuńczym i fachowym okiem Pań wykonywali okolicznościowe prace za co zostali nagrodzeni słodkim poczęstunkiem – naleśnikami z bitą śmietaną i owocami, które w oka mgnieniu znikały z talerzyków.

Niektóre z wykonanych prac, z cieszących się dużym zainteresowaniem warsztatów, były jednym z ważnych elementów stoiska naszego Koła podczas Jarmarków Bożonarodzeniowych w Szczercowie i Pajęcznie.

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Białej z wielkim powodzeniem występowały w imieniu naszej gminy w dniach 14 i 15 grudnia podczas tych okolicznościowych, tradycyjnych wystaw. Reprezentowały nas nie tylko prezentując swoje prace ale również wyroby cukiernicze, a także  częstując wszystkich domowymi pierogami czy krokietami z barszczem.

Dla wszystkich, zarówno dla Pań z Białej jak i Gości był to miły czas dzięki któremu w świątecznej atmosferze można było wspólnie spędzać czas i zdobywać nowe umiejętności.