Wielkie sprzątanie w Suchowoli

W ostatnią sobotę Wspólnota Gruntowa Wsi Suchowola oraz mieszkańcy obu sołectw Suchowola Wieś i Suchowola Majątek zorganizowali wartą wspomnienia i pochwały akcję sprzątania lasu i chodników w swojej miejscowości.

Mieszkańcy organizując się między innymi poprzez media społecznościowe w sobotnie popołudnie 7 maja postanowili samodzielnie wysprzątać drogi – zarówno te w ciągu drogi powiatowej jak i te leśne oraz chodniki i inne wymagające tego miejsca.

To zaangażowanie w jeszcze lepszy wygląd swojej miejscowości pozwoliło osiągnąć widoczny dla wszystkich efekt z nadzieją na to, że widząc tak piękne otoczenie wszyscy będziemy wspólnie troszczyć się o czystość wokół nas.

Organizatorzy proszą, aby dbać o porządek na podjazdach do swoich pól. Ponadto pozostały miejsca, gdzie nie zostały sprzątnięte chodniki i tutaj prośba do osób zamieszkujących w sąsiedztwie takich miejsc, aby w miarę możliwości je uporządkować.

Warto dodać, że z naszych informacji wynika, że również inne miejscowości szykują się do przeprowadzenia takich akcji – warto kontynuować tak dobre pomysły. Nasze otoczenie to nasze wspólne dobro nad którym powinniśmy sprawować opiekę.

Zdjęcia: Fanpage Wspólnoty Gruntowej Wsi Suchowola na portalu społecznościowym Facebook.