Wiadomości ze Szkoły Podstawowej w Zielęcinie

Rozpoczęcie sezonu zimowego – wizyta na lodowisku w Bełchatowie

Ponoć zima też ma swoje uroki. Świetną okazją, aby się o tym przekonać była pierwsza w tym roku wizyta naszych uczniów na lodowisku w Powiatowym Centrum Sportu w Bełchatowie.

Wcześnie rano uczestnicy wycieczki zebrali się pod szkołą i mogliśmy ruszać w drogę. W godzinach przedpołudniowych dotarliśmy na miejsce. Panująca w obiekcie niska temperatura nikogo nie odstraszyła. Przeciwnie. Dwie godziny jazdy po lodowej tafli sprawiło wszystkim wiele frajdy i radości. Naturalnie nie obyło się bez drobnych upadków i potknięć, ale liczą się chęci i dobra zabawa.


Żywa lekcja historii: „Księstwo Warszawskie, Napoleon Bonaparte”

W Szkole Podstawowej w Zielęcinie 10 grudnia 2018 r. odbył się spektakl pt. „Księstwo Warszawskie, Napoleon Bonaparte” w ramach „żywej lekcji historii w szkole”. Przygotowali go członkowie zrzeszeni w „Gildii żywej Historii” . Była to niezwykła podróż przez wieki do epoki Napoleona. Uczniom przybliżone zostały najważniejsze wydarzenia i daty z okresu jego ekspansji terytorialnej w Europie. Przybliżona została im wiedza o Legionach Polskich we Włoszech, o Księstwie Warszawskim oraz o hymnie – „Mazurku Dąbrowskiego”. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja oręża piechoty i umundurowanie żołnierzy polskich z okresu Księstwa Warszawskiego. Zorganizowany został konkurs z nagrodami dla uczniów, którzy wykazali się wiedzą z omawianych zagadnień. Zwycięzców nagrodzono napoleońskimi dyplomami. Największą sensacją okazał się wystrzał (na zewnątrz budynku) z epokowego muszkietu czarno – prochowego. Taka forma zajęć edukacyjnych łączących wiedzę i zabawę cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Dzięki temu uczniowie nie będą kojarzyć Napoleona tylko z reklam telewizyjnych i wezmą z przyjemnością książkę historyczną do ręki, aby poznać jego dokonania, rolę jaką odegrał w dawnych dziejach.


Mikołajki w naszej szkole

“Święty z niespodziankami”

Idzie dobry święty , uśmiecha się w koło,
Grzecznym dzieciom biją serduszka wesoło.
Niesie w dużym worku słodyczy bez liku,
Pełno dzisiaj wszędzie radości i krzyku.

Zgodnie z tradycją 6 grudnia Szkołę Podstawową w Zielęcinie odwiedził święty Mikołaj. Co prawda nie było śniegu, a pogoda zapowiadała raczej wizytę wielkanocnego zająca, ale Mikołaj i tak przybył. Czekali na niego z niecierpliwością najmłodsi uczniowie naszej szkoły. Mikołaj dla każdego przyniósł przeróżne słodkości i zabawki. Był to dzień pełen radości i uśmiechów, teraz już wszyscy oczekują upragnionych świąt Bożego Narodzenia.

Źródło: Szkoła Podstawowa w Zielęcinie.