Szanowni Państwo.

W dniu wczorajszym Minister Edukacji Narodowej zmieniając rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 zdecydował o przedłużeniu zamknięcia wszystkich szkół i przedszkoli do Świąt Wielkanocnych.

Oznacza to, że uczniowie i przedszkolaki z naszej gminy, podobnie jak ich koledzy w całym kraju, pozostaną w domach jeszcze co najmniej przez trzy najbliższe tygodnie i w placówkach oświatowych nie będą się odbywać zajęcia dydaktyczno-wychowawcze.
Nauczyciele mają być w gotowości do pracy. MEN zaleca również, by prowadzili z uczniami zajęcia zdalnie – co praktykowane jest już od kilku dni. Rząd podkreśla, że terminy egzaminów ósmoklasistów nie ulegają zmianie.

W związku z wydłużonym czasem prowadzenia lekcji online i wprowadzeniem stanu epidemii, będzie też wydłużony zasiłek opiekuńczy dla rodziców o kolejne 14 dni.

Od 20 marca w całym kraju obowiązuje stan epidemii, który ma pomóc w skutecznej walce z kronawirusem. Oprócz zamknięcia szkół, rząd zdecydował także o podwyższeniu kary za złamanie kwarantanny z 5 tys. zł nawet do 30 tys. zł.

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych