Dziś, 18 kwietnia 2024 r. Wójt Gminy Rząśnia Tomasz Stolarczyk podpisał umowę z firmą Hucz Sp z o. o. Sp. k. z Boronowa na przebudowę i rozbudowę odcinka drogi powiatowej nr DP 3500E na terenie Gminy Rząśnia.

Jak już wcześniej informowaliśmy w ramach tego zadnia realizowany będzie remont odcinka drogi od ronda w Rząśni (okolice sklepu Lewiatan) do stacji benzynowej w Rząśni. Koszt przebudowy drogi to 11.316.828,69 zł z czego kwota dofinansowania pozyskanego w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych – 8.000.000 zł.

Zgodnie z harmonogramem prac rozpoczęcie rozbudowy planowane jest już na początek maja, a umowny termin realizacji zadania to maksymalnie 14 miesięcy. Liczymy jednak na to, że jeszcze w tym roku droga będzie ukończona i w ciągu najbliższych kilku miesięcy dzięki realizacji tej – tak oczekiwanej przez wszystkich – inwestycji znacząco zwiększy się komfort życia oraz bezpieczeństwo Mieszkańców.

O wszelkich postępach prac – w tym, niewątpliwie pewnych utrudnieniach w ruchu, zmiany jego organizacji i ewentualnych objazdach będziemy informować na bieżąco.

Podobne wpisy: