Przypominamy naszym mieszkańcom, że od początku marca br. we współpracy z LKS Victoria Taekwon-Do, utworzona została w Rząśni miejscowa sekcja klubu, której zajęcia odbywają się w sali fitness Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Rząśni w dwóch grupach, grupie „młodszej” (od 4 do 14 lat) oraz grupie „starszej” (od 14 lat):
– zajęcia grupy „młodszej” odbywają się we wtorki od godz. 18:00 do 19:00 oraz w czwartki od 17:45 do 18:30.
– zajęcia grupy „starszej” odbywają się w poniedziałki od godz. 18:00 do 19:00 oraz w czwartki od 18:30 do 19:30.

Podsumowując pierwszy miesiąc działalności sekcji można z całą pewnością stwierdzić, iż zajęcia te cieszą się dużą popularnością.

Dzięki nim  uczestnicy, już od najmłodszych lat, mogą poprzez poprzez treningi kształtować własną osobowość, rozładować negatywne emocje i w odpowiedni sposób ukierunkować zainteresowania wpływające na rozwój psychotechniczny. Trenowanie Taekwon-do przez dzieci i młodzież wspiera wydatnie proces edukacji. Uprawianie tego sportu ma pozytywny wpływ na rozwój fizyczny, psychiczny i duchowy. Regularne treningi zapewniają zdrową porcję ruchu pozytywnie wpływając na całe ciało człowieka. Jest to istotne, gdyż młodzi ludzie coraz więcej czasu spędzają przed komputerami i TV. Dzięki udziałowi w treningach poprawia się ogólna kondycja, sprawność ruchowa i wytrzymałość. Uczestnicy uczą się jak przeprowadzić prawidłową rozgrzewkę, trenują układy formalne oraz elementy walki, a także inne pożyteczne techniki np. prawidłowego oddechu.

Zapraszamy ponownie wszystkich mieszkańców do uczestnictwa w zajęciach. Szczegółowych informacji udziela zawodnik i trener klubu Robert Wrona pod nr telefonu: 730 – 060 – 395. Uczestnictwo w treningach jest odpłatne.

Treningi taekwondo w Rząśni

Treningi taekwondo w Rząśni

Zdjęcie: Robert Wrona