W niedzielę 19 marca 2023 r. na hali sportowej przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Rząśni odbyło się wyjątkowe wydarzenie. W tanecznym pokazie przed rodzicami wystąpiło sześc grup tanecznych które na co dzień uczą się tańca pod opieką Pani Justyny Stelmach z Centrum Tańca i Rozwoju.

Dwie grupy pod okiem Pani Justyny spotykają się również i na terenie naszej gminy – właśnie na hali sportowej przy Bibliotece i noszą jakże trafne nazwy „Heart Beat Crew” oraz „Gwiazdeczki” na pewno wyrażające całą młodzieńczą radość z tańca.

Niedzielne widowisko rozpoczął tradycyjny polonez, a potem kolejno przed rodzicami zaprezentowały się grupy z między innymi Działoszyna, Ostrołęki czy właśnie Rząśni. 

Uroczystość na pewno pozwoliła zaprezentować młodym adeptom tańca swoje umiejętności, a także propagować taniec i aktywność sportową wśród dzieci.

Więcej informacji na temat działalności Centrum Tańca i Rozwoju – również na hali sportowej przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Rząśni, można znaleźć na ich profilu w serwisie społecznościowym Facebook. Zgodnie z zamieszczonymi tam informacjami trwa nabór do grup w Rząśni:  grupy młodszej 4-6 lat i grupy starszej 7-10 lat. Zapisy: 511-917-214.

Warto też wspomnieć, że grupa z Rząśni „Heart Beat Crew” zaprezentuje się za zaplanowanym na jutro 25 marca 2023 r. od godz. 10:00 na hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Sulmierzycach „IV Ogólnopolskim Festiwalu Tańca Sulmierzyce Open„.

Zdjęcia: Agnieszka Majewska.