Dnia 17 kwietnia 2023 roku w naszej bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z Panią Anną Czerwińską-Rydel- muzykiem, pedagogiem, autorką książek dla dzieci i młodzieży o tematyce muzycznej, historycznej, społecznej, biograficznej. Jej książki zdobyły wiele prestiżowych nagród.

Pani Ania to pomysłodawczyni i twórczyni serii biograficznych powieści dla dzieci i młodzieży o wielkich Polakach: „Jaśnie Pan Pichon, rzecz o Fryderyku Chopinie”, „W poszukiwaniu światła, opowieść o Marii Skłodowskiej-Curie”, „Po drugiej stronie okna, opowieść o Januszu Korczaku”, „Moc czekolady. Opowieść o Wedlach i czekoladzie”, „Piórem czy mieczem? Opowieść o Henryku Sienkiewiczu”, ”Życie pod psem według Artura Schopenhauera”.

Podczas spotkania w bibliotece, w którym uczestniczyła młodzież z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rząśni, pisarka opowiadała o swojej twórczości, ale szczególnie skupiła się na swoich bohaterach. Na spotkaniu mogliśmy bliżej poznać książkę “Listy w butelce. Opowieść o Irenie Sendlerowej”. Książka jest okazją, by przybliżyć dzieciom tę niezwykłą postać. Biografia Pani Ireny była pretekstem, by w obecnej sytuacji na świecie, rozmawiać z najmłodszymi na temat historii, wojny i niesieniu pomocy.

Jak wymyślić tytuł do biografii zawołanego pesymisty Arthura Schopenhauera? Ile godzin dziennie pracuje autor? Ile zarabia na książce? Podczas spotkania z Anną Czerwińską-Rydel padło wiele konkretnych i wnikliwych pytań. Autorka odpowiedziała dzieciom na każde z nich rzeczowo i wyczerpująco. Tradycyjnie na zakończenie spotkania była możliwość zakupu książek wraz z autografem pisarki.

Tekst i zdjęcia: Gminna Biblioteka Publiczna w Rząśni.

 

Podobne wpisy: