Wczoraj, w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rząśni, w ramach akcji „Łódzkie czyta”, odbyło się spotkanie autorskie z Barbarą Rosiek – znaną pisarką, poetką i psychologiem klinicznym, która przyjechała z Częstochowy, aby spotkać się z czytelnikami z terenu naszej gminy.

Czytelnia biblioteki była wypełniona po brzegi młodzieżą, która pragnęła poznać i porozmawiać osobiście z autorką kultowej książki „Pamiętnik narkomanki”.

Podczas spotkania pisarka opowiadała o swoim życiu, o chwilach bardzo przejmujących, straconych szansach i próbach wyjścia z nałogu, o sprawach które opisuje w swoich książkach – o zmaganiach z własnymi słabościami. Autorka mówiła także o swoich pasjach i marzeniach.

Podczas spotkania można było nabyć książki autorstwa Barbary Rosiek, które autorka na miejscu opatrywała autografem.

Barbara Rosiek debiutowała w 1985 r. książką „Pamiętnik narkomanki”. To wstrząsająca opowieść dziewczyny, która wpadła w sidła narkomanii (autorka zaczęła ją pisać, gdy miała 14 lat, skończyła w okresie studiów). Obecnie ma w swoim dorobku 20 książek i tomików poezji, m.in. „ Kokaina. Zwierzenia narkomanki”, „Życie w hospicjum”, „Jak ptak przytwierdzony do skały”, „Miłość niedokończona”, „Być poetką”. Barbara Rosiek została w 2002 r. wyróżniona Srebrnym Medalem Cambridge.