W dniu dzisiejszym w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rząśni odbyło się kolejne spotkanie autorskie z Barbarą Rosiek, która tym razem promowała swą najnowszą książkę pt. „Ćpunka”. Książka, która jest już dziesiątą prozą tej znanej autorki to opowieść o Ance P. szesnastoletniej dziewczynie, młodej osobie, która wpada w nałóg. Jest ciągle pod wpływem środków odurzających, swoim wyglądem „krzyczy” codziennie o pomoc, prosi o miłość.

Podczas spotkania Pani Barbara Rosiek opowiadała o inspiracji, która doprowadziła do powstania tej powieści, o trudzie jej pisania o tym, ze jest to doskonały przegląd wielu życiorysów młodych ludzi, które poznała podczas swej pracy jako psycholog.

Podczas ponad półtoragodzinnego spotkania, ze strony zgromadzonej młodzieży padały liczne pytania do Pani Barbary o jej życie obecne, a przede wszystkim o wspomnienia, które ukształtowały Ją jako osobę i pisarkę i przyczyniły się do charakteru Jej twórczości. Padły ważne stwierdzenia dotyczące aktualności „Ćpunki”, jako prozy osadzonej w naszej obecnej rzeczywistości i opowiadającej przecież o losach młodej osoby z naszego otoczenia.

Na zakończenie spotkania Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Rząśni Joanna Konieczko,  z wyrazami podziękowania, wręczyła Pani Barbarze piękny bukiet kwiatów, zapraszając Ją jednocześnie do jak najczęstszych odwiedzin w naszej Bibliotece.

Opis fabuły pochodzi z http://basiapelc.blogspot.com/2014/01/cpunka-barbara-rosiek_7.html