Uprzejmie informujemy, że w dniu 16 sierpnia 2021 r. na parkingu przed Zespołem Szkolno – Przedszkolnym w Rząśni, ul. 1 Maja 16 w godzinach 9.00-14.00 będzie stał SPISOBUS, w którym wszyscy mieszkańcy z terenu Gminy Rząśnia, którzy nie dopełnili jeszcze obowiązku spisu będą mogli tego dokonać – SPISOBUS będzie obsługiwany przez pracowników Urzędu Statystycznego z Łodzi.

Prosimy o zabranie dowodów osobistych w celu sprawnego przeprowadzenia spisu.


Przypominamy jednocześnie, że do końca września Główny Urząd Statystyczny przeprowadza na terenie całego kraju Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Informacje zebrane od milionów Polaków – w tym od nas samych – poszerzą i zaktualizują wiedzę o naszym kraju i jego mieszkańcach. Dzięki nim lepiej poznamy potrzeby i wyzwania, z którymi mierzymy się w codziennym życiu.

Udział w spisie jest obowiązkowy, a za odmowę udziału w badaniu może zostać nałożona kara grzywny nawet do 5 tysięcy złotych.

Spisać się można:
– internetowo na stronie spis.gov.pl,
– w każdym urzędzie miasta/gminy.

W Urzędzie Gminy w Rząśni również działa czynny codziennie w godzinach pracy Urzędu punkt spisowy.

Spisać się można także:
– telefonicznie na infolinii spisowej pod numerem telefonu 22 279 99 99,
– u rachmistrza spisowego, który może do Państwa zadzwonić.

Dane zbierane w ramach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań są chronione tajemnica statystyczną, za złamanie której grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Zostaną one udostępnione jedynie w formie wynikowych informacji statystycznych, które posłużą w procesach podejmowania ważnych decyzji strategicznych na szczeblu lokalnym, regionalnym, a także krajowym.

Spisobus w Rząśni

Spisobus w Rząśni