Ślubowanie klas pierwszych w Szkole w Białej

Ślubowanie klas pierwszych to od lat niezwykłe wydarzenie w szkolnym kalendarzu imprez Szkoły Podstawowej im. Marcina Bielskiego w Białej. 

W tym roku miało ono miejsce 4 października. Był to dzień długo wyczekiwany przez dzieci. Powodem z pewnością była sama uroczystość, jak również niecodzienność stroju, który mieli przywdziać tego dnia najmłodsi uczniowie czyli galowego stroju , biretów i odznak.

Podczas ceremonii 11 pierwszoklasistów, w obecności Wójta Gminy Rząśnia Tomasza Stolarczyka, Dyrektor Szkoły Pani Marioli Gleń, wychowawców, nauczycieli, uczniów oraz swoich najbliższych (rodziców, dziadków, rodzeństwa) złożyli ślubowanie na sztandar szkoły.

Następnie Dyrektor dokonała aktu pasowania na ucznia, a Pan Wójt wręczył pamiątkowe dyplomy i prezenty. Wzruszeni rodzice obdarowali swoje pociechy tubami pełnymi słodyczy, a uczniowie klasy 1 i 3 upominkami.

Podczas części artystycznej pierwszaki zaprezentowały swoje talenty wokalne, recytatorskie  wzbudzając aplauz wśród zgromadzonej publiczności.

Po wykonaniu pamiątkowych zdjęć, zaproszeni goście udali się do klas na poczęstunek przygotowany przez rodziców, a dzieci na zabawę. Tańce, konkursy, cukrowa wata i popcorn stanowiły miłą atrakcję tego ważnego dla pierwszoklasistów dnia i na zawsze pozostaną  w ich pamięci.

Opracowała wychowawca Lucyna Bujak.