Już za tydzień Gmina Rząśnia będzie częścią ważnego wydarzenia jakim jest, ósma już edycja, charytatywnego turnieju siatkarskiego „Giganci Siatkówki” oraz imprezy jej towarzyszącej, tj. – organizowanego po raz pierwszy – wyścigu kolarskiej elity „Polska Siła”, którego start i dwie lotne premie zaplanowano w Rząśni!

Wyścig, który rozpoczyna cykl imprez organizowanych w ramach turnieju, jest pomysłem Andrzeja Sypytkowskiego – olimpijczyka, dyrektora sportowego Team Hurom, organizatora Wyścigu Hubala – drugiej i jedynej takiej, co do kategorii, etapówki po Tour de Pologne w Polsce. Założenie jest takie, że Polska Siła, choć w tym roku po raz pierwszy, ma na stałe zagościć w kalendarzu. Rozpoczynamy więc w Rząśni kolejną kolarską historię…

Zmagania zakończą się na placu Legionów w Wieluniu, gdzie kolarze spotkają się z siatkarzami, biorącymi udział w turnieju. Po wyścigu i nagrodzeniu laureatów odbędzie się prezentacja drużyn, które zagrają w tegorocznych Gigantach Siatkówki, a będą to Skra Bełchatów, Cuprum Lublin, Power Volley Mediolan i Noliko Maaseik.

W tym roku Giganci zagrają dla Żanety Szczuki, uczennicy Katolickiego Gimnazjum SPSK w Wieluniu, która mimo przeciwności losu dzielnie znosi następstwa choroby nowotworowej.

Bycie częścią tak ważnego wydarzenia – w szczególności kolarskiego wyścigu elity, który zorganizowany jest bezpośrednio na terenie naszej gminy, jest doskonałą okazją do zwiększenia rozpoznawalności Gminy Rząśnia. Szansą na jej promocję i realnym czynnikiem która może zaowocować rozwojem Gminy w przyszłości.

Więcej: https://www.facebook.com/wyscigpolskasila/ oraz http://gigancisiatkowki.eu/ .

Plakat wyścigu kolarskiego "Polska Siła"

Plakat wyścigu kolarskiego „Polska Siła”

Plakat Turnieju "Giganci Siatkówki"

Plakat Turnieju „Giganci Siatkówki”

Trasa wyściugu "Polska Siła" - Rząśnia

Trasa wyścigu „Polska Siła” – Rząśnia