Ruszyła aplikacja “Kwarantanna domowa”

Coraz więcej osób, zarówno w Polsce jak i naszym rejonie, objętych zostaje kwarantanną domową. Pomocna w tym trudnym czasie dla tych osób może okazać się, uruchomiona, bezpłatna aplikacja “Kwarantanna domowa”.

Aplikacja, której głównym celem jest szybsza komunikacja ze służbami i lepsza opieka dla osób objętych kwarantanną jest darmowa, bezpieczna i dostępna w sklepach Google Play i App Store.

Każdego dnia rośnie liczba osób objętych kwarantanną domową. To Polacy, którzy wrócili z zagranicy, ale i osoby, które miały kontakt z ludźmi zarażonymi koronawirusem. Z kwarantanną wiążą się pewne obowiązki. To m.in. zakaz opuszczania miejsca, w którym ją odbywamy. Wszystko po to, by zapewnić bezpieczeństwo nam wszystkim, zarówno osobom objętym kwarantanną, jak i ich bliskim, czy sąsiadom.

Aplikacja ma weryfikować czy dana osoba przebywa na stałe w domu lub innym miejscu izolacji. Ich miejsce pobytu sprawdzane byłoby dzięki danym lokalizacyjnym telefonu, a dodatkowym sposobem weryfikacji jest wysyłanie zdjęcia.
Rząśnia. Gmina wielu barw.

Ruszyła aplikacja "Kwarantanna domowa"

Ruszyła aplikacja “Kwarantanna domowa”