Rozrywka i nauka z nowymi technologiami w Rząśni

Dyrekcja Zespołu Szkolno – Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Rząśni zakupiła w ostatnim czasie wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju urządzenie. Szkoła za ponad 16 tys. zł zakupiła interaktywna ściankę multimedialna która pozwala na połączenie ruchu i nauki. Zamocowany na niej projektor wyświetla obraz, na który dzieci mogą reagować np. rzucając piłeczkę czy pisząc specjalnym pisakiem.

To bardzo atrakcyjny dla najmłodszych system rozrywki łączący aktywność ruchową ze światem pojawiającym się na ekranie.  System pozwala na wyświetlanie prezentacji i filmów, ale również na korzystanie z gier komputerowych, programów edukacyjnych, dedykowanych i autorskich gier oraz aplikacji).

Przyjemna forma uczenia siei ciekawe aplikacje edukacyjne gwarantują,  że uczeń z zapałem i radością uczestniczy w zajęciach, dzięki czemu ścianka ma być nieocenioną pomocą i nowoczesnym narzędziem pracy który w atrakcyjny sposób zachęci dzieci do podjęcia wysiłku fizycznego i psychicznego. Taka forma nauki jest symbolem nowoczesnej edukacji rozwijanej w Gminie Rząśnia.