Dziś po raz pierwszy trwał dyżur pracownika Powiatowego Ośrodka Doradztwa Rolniczego Pani Pauliny Mirowskiej, która bezpłatnie pomagała rolnikom przygotowywać wnioski o przyznanie wsparcia w zakresie płatności obszarowych.

Przypominamy, że pracownicy Ośrodka Doradztwa Rolniczego pełnią taki dyżur na parterze budynku (pokój 008) w Urzędzie Gminy w Rząśni, ul. 1 Maja 37 od 12 kwietnia w każdy piątek od godz. 8:00  do godz. 14:00.

Ośrodek, w razie chęci skorzystania z pomocy w ich punkcie, w celu usprawnienia obsługi prosi o przygotowanie loginu i hasła do aplikacji eWniosekPlus.

Przyjmowanie wniosków w ramach kampanii dopłat bezpośrednich i obszarowych trwa od 15 marca do 15 maja 2024 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje je jedynie za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus.

Tradycyjnie dokumenty będzie można dostarczyć również po tym terminie, ale za każdy roboczy dzień opóźnienia płatność będzie pomniejszana o 1 proc. Z kolei korekty we wnioskach bez konsekwencji finansowych będzie można dokonywać do 31 maja 2024 r. Po tej dacie płatności do powierzchni objętych zmianami będą również obniżane o 1 proc. za każdy dzień zwłoki. Zarówno w przypadku składania wniosków, jak i wprowadzania w nich modyfikacji, ostateczny termin  to 10 czerwca 2024 r.

Podobne posty: