25 maja 2016 r. Dyskusyjny Klub Książki dla dorosłych działający przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Rząśni, Filia Biblioteczna w Kodraniu gościł Pan Roman Czejarek – dziennikarz, radiowiec,fotograf, pisarz.

Podczas spotkania Pan Roman opowiadał o swoich licznych podróżach m.in. o wyprawie badawczej na dno Kanionu Colca w Ameryce Południowej, o ludziach tworzących i pracujących przy realizacji audycji i tras koncertowych. Podczas spotkania Pan Roman opowiedział kilka zabawnych historii związanych ze swoją pracą w radiu, które opisał w książce „Kochane Lato z Radiem”. Podzielił się spostrzeżeniami o fenomenie tej audycji, kulisach współpracy z gwiazdami, prowadzeniu programów na żywo, podczas których nawet doświadczony dziennikarz często nie wie jak wybrnąć. W czasie spotkania mogliśmy wysłuchać anegdot związanych z pracą w telewizji przy teleturnieju „Gilotyna”.

W czasie rozmowy przytaczał zabawne sytuacje, jak wyjazd do Stanów Zjednoczonych i okoliczności przeprowadzenia wywiadu z ówczesnym prezydentem Clintonem. Nie mniej ciekawa była historia z Niechorza, kiedy to w jednym z barów ekspedientka pomyliła go z Markiem Niedźwieckim. Wielokrotnie zdarzało się też, że był mylony z Zygmuntem Chajzerem. Pan Roman przygotował niespodzianki dla czytelników – można było zdobyć długopisy, pamięć USB i inne gadżety, wystarczyło odpowiedzieć na pytania związane z popularną audycją.

Mimo towarzyszącej burzy, spotkanie przebiegło w miłej i zabawnej atmosferze, gdyż Pan Roman to wspaniały mówca, który potrafił swoimi opowieściami zainteresować zarówno młodszych, jak i starszych słuchaczy. Na zakończenie gość zaprezentował swoje publikacje książkowe „Kochane Lato z Radiem” i „Polska według Czejarka”. Po spotkaniu chętnie pozował do zdjęć oraz podpisywał swoje książki.

Tekst i zdjęcia: Gminna Biblioteka Publiczna w Rząśni, Filia w Kodraniu.