Na prośbę Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Wydziału Polityki Społecznej Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego publikujemy podręcznik instruktażowy dotyczący programu „Rodzina 500 plus”.

Aktualne wersje podręcznika publikowane są na stronie internetowej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej pod adresem: http://www.mpips.gov.pl/wsparcie-dla-rodzin-z-dziecmi/rodzina-500-plus/poradnik-dla-samorzadow/.

Przypominamy, że: Program Rodzina 500 plus to nieopodatkowane 500 zł miesięcznie na każde drugie i kolejne dziecko, bez dodatkowych warunków. Rodziny o niskich dochodach otrzymają wsparcie także na pierwsze lub jedyne dziecko. To nawet 6.000 zł netto rocznego wsparcia dla dziecka. Świadczenie wychowawcze to wsparcie długofalowe. Program Rodzina 500 plus to systemowe wsparcie polskich rodzin.

Zapraszamy również do odwiedzin serwisu Wydziału Polityki Społecznej Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego i jego podstrony poświęconej i opisującej szczegółowo Program „Rodzina 500 plus” znajdujący się pod adresem: http://www.pomoc.lodzkie.eu/page/index.php?str=1024.