Relacja z „Wakacji w bibliotece”

Minęły dopiero dwa tygodnie wakacji, a w naszej Gminnej Bibliotece Publicznej już bardzo wiele się działo.
Taka obfitość wydarzeń udowadnia, że Biblioteka nie jest tylko cichym i nudnym miejscem oraz może być pełna gwaru, śmiechu i radości.
Celem trwających cały czas zajęć i warsztatów – na które Biblioteka zaprasza – jest zachęcenie dzieci do aktywnego spędzania czasu wolnego, podczas przyjemnej, wesołej i twórczej zabawy.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji podzielonej na mniejsze bloki tematyczne związane z konkretnymi zajęciami.


”Wielkie Maski”
Krótka relacja z wakacyjnych warsztatów “Wielkie maski”.

”Gipsowe Stwory”
Gdy noc zapadnie, z mysiej norki na świat wychodzą Stworki Niesforki, bardzo się śpieszą, przy drzwiach tłoczą, żeby do pracy wziąć się ochoczo.

Warsztaty “Gipsowe stwory”

”Laleczki Teatralne”
Kolejne spotkanie z naszymi milusińskimi odbyło się pod znakiem zabawy z kukiełkami. Dzieci własnoręcznie wykonały laleczki, którymi później bawiły się w teatrzyk. Pomysłów było wiele i dużo frajdy,

“Kleksowe zwierzaki”
Co tam w duszy gra – warsztaty rozwijające wyobraźnię, umiejętności manualne i pracę w grupie.

”Ufoludki”
Halo, halo, ufoludku!
Halo, halo, woła ziemia!
Czy gdzieś jesteś, tam w kosmosie?

Teatrzyk ”Grześ Mądrala i miś”

”Budujemy statki”
Dzisiejsze spotkanie ”Budujemy statki ” w naszej bibliotece to warsztaty, które były okazją do wykazania się pomysłowością i weną twórczą dzieci. Uczestnicy realizowali swoje pomysły za pomocą różnych materiałów oraz technik plastycznych.