W ostatnią sobotę 10 lutego 2024 r. w hali sportowej w Rząśni odbył się turniej piłki nożnej „Rząśnia CUP 2024” o Puchar Wójta Gminy Rząśnia. Do zawodów zgłosiło się 9 drużyn składających się z mieszkańców gminy oraz zawodników związanych z LKS Czarni Rząśnia.

Dziewięć zgłoszonych drużyn zostało podzielonych na dwie grupy: jedna pięcioosobowa składająca się z takich drużyn jak Orły Górskiego (Biała), Drużyna Z (Zielęcin), Grube Lolo, FC Stróża, OLD Star Biała (Biała), natomiast druga grupa składała się drużyn: Rząśnia Team (Rząśnia), Żary, FC Stróża, M Power (Gawłów), WKS Będków. Rywalizacja toczyła się systemem każdy z każdym z czego do dalszej rywalizacji awansowały po dwa najlepsze zespoły ze swoich grup. W ten sposób do fazy pucharowej sobotnich zawodów awansowały zespoły: Orłów Górskiego, Drużyny Z, Rząśnia Team oraz Żar.

Ostatecznie rywalizację tego dnia wygrała drużyna z Zielęcina, która w finale pokonała drużynę Orłów Górskiego, a o zwycięstwie decydowały rzuty karne. Również w meczu o trzecie miejsce do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne, które lepiej wykonywali zawodnicy z Rząśni.

Po zakończeniu zawodów wszyscy uczestnicy turnieju o Puchar Wójta Gminy Rząśnia zostali nagrodzeni symbolicznymi piłkami, a najlepsza trójka otrzymała pamiątkowe puchary. Organizator zawodów postanowił również uhonorować symbolicznymi statuetkami najlepszego strzelca zawodów- został nim Andrzej Sobala z Rząśnia Team –  zdobywca 9 bramek oraz najlepszego bramkarza, którym wybrano Piotra Kwiecińskiego z zespołu Drużyna Z – w całych zawodach przepuścił On tylko jedną bramkę.

W zakończeniu zawodów uczestniczył Wójt Tomasz Stolarczyk, który objął patronatem tegoroczne zawody. Organizacja turnieju przez LKS Czarni Rząśnia była możliwa dzięki wsparciu finansowemu jakie Klub otrzymał z Gminy Rząśnia w ramach dotacji.

Tekst: Michał Krawczyk, zdjęcia: Marcin Brożyna.